Ta sztandarowa imprezaimpreza kulturalna po paru latach próbowania nowej formuły i dostosowywania się do nowych wymagań publiczności zyskała od roku 2014 nowy wymiar artystyczny dzięki współpracy z niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie muzykimuzyki – Operą Krakowską. Nowe oblicze Festiwalu to koncerty pełne najbardziej znanych przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej w wykonaniu artystów znanych ze scen krajowych i zagranicznych, klub festiwalowyfestiwalowy, czyli spotkania z gwiazdami, koncerty w cerkwiach i kościołach, projekcje multimedialne oraz warsztaty operowe
Prosimy przesyłać teksty do publikacji na podstronach naszego portalu. Adres email: . Tekst musi zawierać podpis, źródło. Opublikujemy wszystkie teksty które nie łamią prawa.
Dzięki coraz większemu zainteresowaniu zawodami Strong Man, burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Federacja Strong Man Polska podjęli decyzję o zorganizowaniu w Krynicy-Zdroju Międzynarodowego Pucharu Polski Strong Man z udziałem najlepszych zawodników klasyfikowanych w światowej czołówce. Udział w imprezie wziął m.in. kryniczanin Tomasz Kowal, wicemistrz Europy. Impreza odbyła się 21 czerwca 2014 r. na krynickim Deptaku a relację z wydarzenia zapewniła TVP Sport.
W dniu 1 września 2011 roku rozpoczęto w Tyliczu prace nad realizacją zdjęć do filmu Wojciecha Szumowskiego ―Ostoja‖. Głównym bohaterem filmu jest odkrywca, polarnik, zdobywca dwóch biegunów – Marek Kamiński. Zdjęcia były realizowane w najciekawszych zakątkach Tylicza by pokazać unikalność przyrody, historii oraz atmosfery miejscowości. Wiele godzin spędzili realizatorzy przy niedawno odkrytej osobliwości przyrodniczej jaką jest "Mofeta Tylicz", oraz na szlaku wód mineralnych, który zachwycił wszystkich.
12 lutego 2013 r. uroczyście nadano nazwę „Nikifor‖ dla piątego pojazdu typu Acatus, które Samorząd Województwa Małopolskiego zakupił dla Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nazwę pociągu wybrali mieszkańcy Małopolski w ramach ogłoszonego na łamach Gazety Krakowskiej konkursu.
Tłem programów pogodowych z Krynicy-Zdroju były w styczniu 2012 r. stoki Jaworzyny i Słotwin. Występujący w programie goście opowiadali m.in. o atrakcjach narciarskich w Krynicy, o mistrzostwach świata w hokeju na lodzie i profesjonalnym parku snowboardowym. Krynica-Zdrój gościła także na antenie Dzień Dobry TVN w dniach: 16 kwietnia 2012 r., 3 marca 2013 r. oraz w czerwcu 2014 r.
W lutym 2013 r. nasze miasto stało się planem zdjęciowym dla jednego z odcinków serialu Telewizji TVN „Prawo Agaty‖. Zrealizowany u nas odcinek można było obejrzeć 9 kwietnia 2013 r., a pobyt ekipy i znanych aktorów był wielką atrakcją dla mieszkańców i turystów.
Organizowane od 2010 roku wydarzenie sportowe towarzyszące Forum Ekonomicznemu z roku na rok rozrasta się, ewoluując w kierunku prestiżowej, międzynarodowej imprezy, w której w 2014 roku wzięło udział 6400 biegaczy.
Impreza, w której wystąpił kryniczanin Paweł Kołodziej odbyła się 19 marca 2012 roku z udziałem czołowych bokserów, m.in. Krzysztofa „Diablo‖ Włodarczyka.
Krynica Morska i Krynica-Zdrój podpisały list intencyjny, powołujący Korporację dwóch Krynic. Stało się to 15 maja 2014 roku w Hotelu Gromada Warszawa Centrum, a sygnatariuszami byli kryniczanie z obu miast. Zadaniami tej bezprecedensowej turystycznej koalicji będzie wspólna promocja, wzajemne wspieranie się w rozwoju, a także zniżki w obiektach turystycznych dla mieszkańców Krynicy Morskiej w Krynicy-Zdroju i vice versa.
W 2014 roku po raz dwudziesty czwarty przyjechali do Krynicy-Zdroju politycy, ekonomiści i biznesmeni z Polski i kilkudziesięciu krajów świata. XXIV edycja Forum zgromadziła 3500 gości uczestniczących w debatach oraz ponad 5300 osób zarejestrowanych jako wszystkich uczestników forum.
Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu WAKO Czytaj więcej
Mistrzostwa odbyły się w dniach 17-21 września 2013 roku w Krynicy-Zdroju. Rangę zawodów docenił Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojewoda Małopolski, którzy przyjęli zaproszenie do Komitetu Organizacyjnego mistrzostw. Honorowy patronat nad zawodami objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.
W 2010 roku zapoczątkowana została współpraca Programu I Polskiego Radia i Krynicy-Zdroju. Nasze miasto zostało Górską Stolicą Radiowej Jedynki. Współpraca obejmuje szereg działań promocyjnych. Audycje prowadzone są na żywo z Krynicy-Zdroju z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, branży turystycznej, sportowej, leczniczej i rekreacyjnej.
Zespół Łzy wystąpił na krynickim Deptaku podczas imprezy sylwestrowej w 2011 r. 8 stycznia 2012 r. zespół Golec uOrkiestra uświetnił swym brawurowym wykonaniem kolęd Jubileusz 60-lecia parafii MBNP. Popularne „Golce‖ zagrały również w Krynicy-Zdroju w ramach Festiwalu Biegowego w 2011 roku. Na zakończenie Festiwalu Biegowego zagrała u nas w 2013 roku Budka Suflera.
Z inicjatywy Burmistrza w sondzie zorganizowanej na profilu Facebook.com/MojaKrynica można było oddawać głosy na ulubionego artystę. Wybór nie był prosty. W sondzie znalazło się pięciu najlepszych polskich raperów, a ostateczny wybór fanów padł na O.S.T.R., który wystąpił na krynickim Deptaku 11 października 2014 r. W 2012 roku równie wielkim zainteresowaniem cieszył się koncert rapera GrubSona a w 2013 koncert rapera Kaliego.
Magiczną baśń pt. „Zaklęta w Łabędzia‖ z efektami tańca ognia, akrobacji podniebnej i tańca na szczudłach można było zobaczyć na Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju w dniach 18-19 marca 2013 roku.
Ta sztandarowa impreza kulturalna po paru latach próbowania nowej formuły i dostosowywania się do nowych wymagań publiczności zyskała od roku 2014 nowy wymiar artystyczny dzięki współpracy z niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie muzyki – Operą Krakowską.
23 lipca 2013 roku na granicy Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego, na Przełęczy Tylickiej, w malowniczo położonym Tyliczu Redyk Karpacki — podążający od maja łukiem Karpat (start w Rumunii, "meta" w Czechach) — zatrzymał się na kolejny postój.
Organizowane z udziałem władz Krynicy-Zdroju, młodzieży szkolnej, społeczników chcących upamiętnić wielkiego Polaka. Uroczysta asysta 6 Brygady Powietrznodesantowej dodaje Świętu wzniosłej oprawy.
Ten barwny piknik myśliwski organizowany jest w Krynicy-Zdroju od 3 lat i gromadzi rzesze myśliwych, turystów i mieszkańców zainteresowanych zarówno jarmarkiem produktów lokalnych, jak i pokazami psów myśliwskich, ptaków łowczych czy występami zespołów regionalnych.
Jeśli pogoda dopisuje, na krynickim Deptaku pojawiają się rzeźby lodowe. Mamy nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie, we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, do KrynicyZdroju powrócą piękne dzieła jak te sprzed wielu lat.
Krynica: Maciej Orłoś i Anna Karna - szlakiem wody dla wszystkich Czytaj więcej
Prowadzący w sposób niekonwencjonalny zaprezentowali nieznane atrakcje miejscowości uzdrowiskowych. Wędrówka była znakomitą okazją do przypomnienia historii uzdrowisk i ludzi z nimi związanych, m.in. Nikifora Krynickiego i Jana Kiepury. Program „Nie ma jak Polska‖ został wyemitowany 18 listopada 2013 roku.
Pod słodkim patronatem firmy Milka mieszkańcy Krynicy-Zdroju oraz jej sympatycy i wielbiciele włączyli się w akcję „Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce‖. Jak na tak niewielką miejscowość możemy powiedzieć, że odnieśliśmy gigantyczny sukces, zajmując 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu miast.
Krynica-Zdrój na antenie Telewizji Polskiej Czytaj więcej
Pytanie na śniadanie z Krynicy-Zdroju 2011 - Krynica gościła w popularnym programie TVP 2. Pokazano tam m.in. felieton na temat najważniejszych imprez, miejsc i ludzi. Nie tylko atrakcje zimowe, ale bazę rekreacyjną i SPA, Europejski Festiwal im. Jana Kiepury i Forum Ekonomiczne. We wrześniu 2013 roku z Krynicy-Zdroju realizowano program „Kawa czy herbata‖.
13 stycznia 2013 roku, na trasie narciarstwa biegowego łączącej Tylicz z Krynicą-Zdrój odbyła się I edycja Biegu Narciarskiego w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start wyznaczony został w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie, zaś finał - na Górze Parkowej, gdzie tę sportową imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, tzw. „Światełko do nieba". Na 12 kilometrowej trasie narciarstwa biegowego z Tylicza do Krynicy wystartowało 64 zawodników nie tylko z gminy, ale również z Łabowej, Muszyny, Jasła oraz Warszawy i okolic.
Wzorem koncertów noworocznych filharmoników wiedeńskich melomani w Krynicy-Zdroju słuchają corocznie 1 stycznia najpiękniejszych melodii muzyki klasycznej.
Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych Czytaj więcej
Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych już na stałe wpisał się w kalendarz imprez Krynicy-Zdroju i nieodmiennie gromadzi tłumy widzów zachwyconych paradami, pokazami mażoretek i występami gości z całej Polski.
Szlak Papieski — to ogólna nazwa szlaków turystycznych biegnących ścieżkami, które przed laty przemierzał Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Przypomina o miejscach, przez które Karol Wojtyła wędrował – najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież. Jedna ze ścieżek Małopolskiego Szlaku Papieskiego wiedzie przez Jaworzynę Krynicką i samą Krynicę, gdzie zamontowano tablicę dokumentującą ten fakt.
Taniec, śpiew, muzyka i piękne stroje. Barwnie, kolorowo, a przede wszystkim egzotycznie. Świat pod Kyczerą, czyli jeden z największych w Polsce festiwali folklorystycznych, gości z występami w naszym mieście już od kilku lat. Odwiedzają nas artyści m.in. z Tajwanu, Kostaryki, Serbii, Czech, Słowacji, Osetii Północnej i Polski.
Kryniczanka Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012, włączyła się we współpracę z Urzędem Miejskim w Krynicy-Zdroju, uczestnicząc w akcjach reklamowych i działaniach promocyjnych (m.in. w odcinku „Prawa Agaty‖ kręconym w Krynicy-Zdroju). 27 grudnia 2012 nasza miss była gościem honorowym na Sesji Rady Miejskiej. Już teraz zapraszamy na finał wyborów Miss Polski, który odbędzie się w Krynicy-Zdroju 7 grudnia 2014 roku.
Sprawdź również
53 Festiwal im. Jana Kiepury. SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – STANISŁAW JANICKI
AKADEMIA GOPR NA 10. TAURON FESTIWALU BIEGOWYM W KRYNICY-ZDROJU
Dzięki coraz większemu zainteresowaniu zawodami Strong Man, burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Federacja Strong Man Polska podjęli decyzję o zorganizowaniu w Krynicy-Zdroju Międzynarodowego Pucharu Polski Strong Man z udziałem najlepszych zawodników klasyfikowanych w światowej czołówce. Udział w imprezie wziął m.in. kryniczanin Tomasz Kowal, wicemistrz Europy. Impreza odbyła się 21 czerwca 2014 r. na krynickim Deptaku a relację z wydarzenia zapewniła TVP Sport.
W dniu 1 września 2011 roku rozpoczęto w Tyliczu prace nad realizacją zdjęć do filmu Wojciecha Szumowskiego ―Ostoja‖. Głównym bohaterem filmu jest odkrywca, polarnik, zdobywca dwóch biegunów – Marek Kamiński. Zdjęcia były realizowane w najciekawszych zakątkach Tylicza by pokazać unikalność przyrody, historii oraz atmosfery miejscowości. Wiele godzin spędzili realizatorzy przy niedawno odkrytej osobliwości przyrodniczej jaką jest "Mofeta Tylicz", oraz na szlaku wód mineralnych, który zachwycił wszystkich.
12 lutego 2013 r. uroczyście nadano nazwę „Nikifor‖ dla piątego pojazdu typu Acatus, które Samorząd Województwa Małopolskiego zakupił dla Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nazwę pociągu wybrali mieszkańcy Małopolski w ramach ogłoszonego na łamach Gazety Krakowskiej konkursu.
Tłem programów pogodowych z Krynicy-Zdroju były w styczniu 2012 r. stoki Jaworzyny i Słotwin. Występujący w programie goście opowiadali m.in. o atrakcjach narciarskich w Krynicy, o mistrzostwach świata w hokeju na lodzie i profesjonalnym parku snowboardowym. Krynica-Zdrój gościła także na antenie Dzień Dobry TVN w dniach: 16 kwietnia 2012 r., 3 marca 2013 r. oraz w czerwcu 2014 r.
W lutym 2013 r. nasze miasto stało się planem zdjęciowym dla jednego z odcinków serialu Telewizji TVN „Prawo Agaty‖. Zrealizowany u nas odcinek można było obejrzeć 9 kwietnia 2013 r., a pobyt ekipy i znanych aktorów był wielką atrakcją dla mieszkańców i turystów.
Organizowane od 2010 roku wydarzenie sportowe towarzyszące Forum Ekonomicznemu z roku na rok rozrasta się, ewoluując w kierunku prestiżowej, międzynarodowej imprezy, w której w 2014 roku wzięło udział 6400 biegaczy.
Impreza, w której wystąpił kryniczanin Paweł Kołodziej odbyła się 19 marca 2012 roku z udziałem czołowych bokserów, m.in. Krzysztofa „Diablo‖ Włodarczyka.
Krynica Morska i Krynica-Zdrój podpisały list intencyjny, powołujący Korporację dwóch Krynic. Stało się to 15 maja 2014 roku w Hotelu Gromada Warszawa Centrum, a sygnatariuszami byli kryniczanie z obu miast. Zadaniami tej bezprecedensowej turystycznej koalicji będzie wspólna promocja, wzajemne wspieranie się w rozwoju, a także zniżki w obiektach turystycznych dla mieszkańców Krynicy Morskiej w Krynicy-Zdroju i vice versa.
W 2014 roku po raz dwudziesty czwarty przyjechali do Krynicy-Zdroju politycy, ekonomiści i biznesmeni z Polski i kilkudziesięciu krajów świata. XXIV edycja Forum zgromadziła 3500 gości uczestniczących w debatach oraz ponad 5300 osób zarejestrowanych jako wszystkich uczestników forum.
Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu WAKO Czytaj więcej
Mistrzostwa odbyły się w dniach 17-21 września 2013 roku w Krynicy-Zdroju. Rangę zawodów docenił Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojewoda Małopolski, którzy przyjęli zaproszenie do Komitetu Organizacyjnego mistrzostw. Honorowy patronat nad zawodami objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.
W 2010 roku zapoczątkowana została współpraca Programu I Polskiego Radia i Krynicy-Zdroju. Nasze miasto zostało Górską Stolicą Radiowej Jedynki. Współpraca obejmuje szereg działań promocyjnych. Audycje prowadzone są na żywo z Krynicy-Zdroju z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, branży turystycznej, sportowej, leczniczej i rekreacyjnej.
Zespół Łzy wystąpił na krynickim Deptaku podczas imprezy sylwestrowej w 2011 r. 8 stycznia 2012 r. zespół Golec uOrkiestra uświetnił swym brawurowym wykonaniem kolęd Jubileusz 60-lecia parafii MBNP. Popularne „Golce‖ zagrały również w Krynicy-Zdroju w ramach Festiwalu Biegowego w 2011 roku. Na zakończenie Festiwalu Biegowego zagrała u nas w 2013 roku Budka Suflera.
Z inicjatywy Burmistrza w sondzie zorganizowanej na profilu Facebook.com/MojaKrynica można było oddawać głosy na ulubionego artystę. Wybór nie był prosty. W sondzie znalazło się pięciu najlepszych polskich raperów, a ostateczny wybór fanów padł na O.S.T.R., który wystąpił na krynickim Deptaku 11 października 2014 r. W 2012 roku równie wielkim zainteresowaniem cieszył się koncert rapera GrubSona a w 2013 koncert rapera Kaliego.
Magiczną baśń pt. „Zaklęta w Łabędzia‖ z efektami tańca ognia, akrobacji podniebnej i tańca na szczudłach można było zobaczyć na Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju w dniach 18-19 marca 2013 roku.
Ta sztandarowa impreza kulturalna po paru latach próbowania nowej formuły i dostosowywania się do nowych wymagań publiczności zyskała od roku 2014 nowy wymiar artystyczny dzięki współpracy z niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie muzyki – Operą Krakowską.
23 lipca 2013 roku na granicy Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego, na Przełęczy Tylickiej, w malowniczo położonym Tyliczu Redyk Karpacki — podążający od maja łukiem Karpat (start w Rumunii, "meta" w Czechach) — zatrzymał się na kolejny postój.
Organizowane z udziałem władz Krynicy-Zdroju, młodzieży szkolnej, społeczników chcących upamiętnić wielkiego Polaka. Uroczysta asysta 6 Brygady Powietrznodesantowej dodaje Świętu wzniosłej oprawy.
Ten barwny piknik myśliwski organizowany jest w Krynicy-Zdroju od 3 lat i gromadzi rzesze myśliwych, turystów i mieszkańców zainteresowanych zarówno jarmarkiem produktów lokalnych, jak i pokazami psów myśliwskich, ptaków łowczych czy występami zespołów regionalnych.
Jeśli pogoda dopisuje, na krynickim Deptaku pojawiają się rzeźby lodowe. Mamy nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie, we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, do KrynicyZdroju powrócą piękne dzieła jak te sprzed wielu lat.
Krynica: Maciej Orłoś i Anna Karna - szlakiem wody dla wszystkich Czytaj więcej
Prowadzący w sposób niekonwencjonalny zaprezentowali nieznane atrakcje miejscowości uzdrowiskowych. Wędrówka była znakomitą okazją do przypomnienia historii uzdrowisk i ludzi z nimi związanych, m.in. Nikifora Krynickiego i Jana Kiepury. Program „Nie ma jak Polska‖ został wyemitowany 18 listopada 2013 roku.
Pod słodkim patronatem firmy Milka mieszkańcy Krynicy-Zdroju oraz jej sympatycy i wielbiciele włączyli się w akcję „Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce‖. Jak na tak niewielką miejscowość możemy powiedzieć, że odnieśliśmy gigantyczny sukces, zajmując 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu miast.
Krynica-Zdrój na antenie Telewizji Polskiej Czytaj więcej
Pytanie na śniadanie z Krynicy-Zdroju 2011 - Krynica gościła w popularnym programie TVP 2. Pokazano tam m.in. felieton na temat najważniejszych imprez, miejsc i ludzi. Nie tylko atrakcje zimowe, ale bazę rekreacyjną i SPA, Europejski Festiwal im. Jana Kiepury i Forum Ekonomiczne. We wrześniu 2013 roku z Krynicy-Zdroju realizowano program „Kawa czy herbata‖.
13 stycznia 2013 roku, na trasie narciarstwa biegowego łączącej Tylicz z Krynicą-Zdrój odbyła się I edycja Biegu Narciarskiego w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start wyznaczony został w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie, zaś finał - na Górze Parkowej, gdzie tę sportową imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, tzw. „Światełko do nieba". Na 12 kilometrowej trasie narciarstwa biegowego z Tylicza do Krynicy wystartowało 64 zawodników nie tylko z gminy, ale również z Łabowej, Muszyny, Jasła oraz Warszawy i okolic.
Wzorem koncertów noworocznych filharmoników wiedeńskich melomani w Krynicy-Zdroju słuchają corocznie 1 stycznia najpiękniejszych melodii muzyki klasycznej.
Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych Czytaj więcej
Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych już na stałe wpisał się w kalendarz imprez Krynicy-Zdroju i nieodmiennie gromadzi tłumy widzów zachwyconych paradami, pokazami mażoretek i występami gości z całej Polski.
Szlak Papieski — to ogólna nazwa szlaków turystycznych biegnących ścieżkami, które przed laty przemierzał Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Przypomina o miejscach, przez które Karol Wojtyła wędrował – najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież. Jedna ze ścieżek Małopolskiego Szlaku Papieskiego wiedzie przez Jaworzynę Krynicką i samą Krynicę, gdzie zamontowano tablicę dokumentującą ten fakt.
Taniec, śpiew, muzyka i piękne stroje. Barwnie, kolorowo, a przede wszystkim egzotycznie. Świat pod Kyczerą, czyli jeden z największych w Polsce festiwali folklorystycznych, gości z występami w naszym mieście już od kilku lat. Odwiedzają nas artyści m.in. z Tajwanu, Kostaryki, Serbii, Czech, Słowacji, Osetii Północnej i Polski.
Kryniczanka Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012, włączyła się we współpracę z Urzędem Miejskim w Krynicy-Zdroju, uczestnicząc w akcjach reklamowych i działaniach promocyjnych (m.in. w odcinku „Prawa Agaty‖ kręconym w Krynicy-Zdroju). 27 grudnia 2012 nasza miss była gościem honorowym na Sesji Rady Miejskiej. Już teraz zapraszamy na finał wyborów Miss Polski, który odbędzie się w Krynicy-Zdroju 7 grudnia 2014 roku.
Najnowsze
Wiedeńskie noce
Najczęściej czytane
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn I dywizji grupy B
Mistrzostwa zostały rozegrane zostały w dniach 15-21 kwietnia 2012 r. w hali lodowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju.